Organizator:

Wiosenne porządki i co dalej? Może self storage?

Podziel się

Gdzie trzymać narty latem, a rowery zimą? Beti i Ania, autorki bloga Pani to Potrafi, opowiadają o magazynach typu self storage.

Rowery, narty z kijkami, buty narciarskie, rolki, odzież zimowa, karton z bombkami, choinka plastikowa, stary regał (ale może się jeszcze przydać), fotelik niemowlęcy (do sprzedania), krzesła do renowacji (zaraz to zrobię), wędki Pana Domu (na pewno będzie wędkował) i wiele innych przedmiotów. I już zapewne wiecie, dlaczego o tym piszemy, bo statystycznie każdy, te przedmioty ma i ma też problem z tym gdzie to przechować.

 

PIWNICA, ALE KTO JĄ MA?

Kiedyś problemy z przechowywaniem rozwiązywały piwnice. Przynależały do każdego mieszkania, a przechowywanie w nich było w miarę bezpieczne. W nowoczesnym budownictwie piwnica to rzadkość, a te, które są, nie zawsze są bezpieczne. Każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, której okradziono piwnicę i pozbawiono jak nie roweru, to innych dóbr skrzętnie tam „skrywanych”. 

GDZIE Z TYM PRZECHOWYWANIEM?

Odpowiedzią na brak miejsca do przechowywania, może być wynajęcie magazynu, takiego jakie większość z nas zna z „Wojen Magazynowych”, popularnego programu, gdzie poddaje się licytacji porzucone i nieopłacane magazyny. Do dyspozycji mamy tu boksy małe od 1m2 aż do takich 35 metrowych. Są niższe, wyższe, ocieplane i takie stojące na wolnym powietrzu. Wszystko na terenie zamkniętym z monitoringiem i całodobową ochroną. Można wynająć na lata i na kilka miesięcy. Wszystko w zależności czego potrzebujemy w danym momencie.

MAGAZYN DOBRY NA WSZYSTKO

Taki magazyn to dobre rozwiązanie nie tylko dla zwykłego obywatela ale i dla biznesu. Jeżeli masz mały lokal czy to gastronomiczny czy pracownię artystyczną, to do przechowywania tańsza będzie opcja magazynu, niż większa powierzchnia lokalu, bo jak wiadomo - ta ostatnia jest dużo droższa. Więc po co przepłacać?

WOJNY MAGAZYNOWE?

Dla miłośników tego programu od razu spieszymy z odpowiedzią - NIE. Nie będzie. Polskie prawo zabrania handlu porzuconym mieniem. Wszystko musi pójść do utylizacji. W związku z tym, już rozważamy założenie nowej, utylizacyjnej działalności!

Pełny materiał można znaleźć na stronie: tutaj