bilety
pl

OPIS WYSTAWCÓW TARGÓW MDO


ASTAT

astatnowelogo.jpg

Asortyment firmy ASTAT tworzą produkty i rozwiązania 200 krajowych oraz zagranicznych, renomowanych producentów. Kompleksowa oferta i profesjonalne wsparcie w procesie wyboru optymalnych rozwiązań dostępne są w biurze ASTAT, jak również dzięki pomocy mobilnych doradców firmy, którzy dojeżdżają we wskazane przez Państwa miejsce.

Oferta prezentowana na Targach MDO obejmie:

- Rozwiązania automatyki domowej i budynkowej

- Stylowe ramki, przyciski oraz gniazda

- Zestawy radiowe do zabudowy

- Żaluzje zewnętrzne

- Specjalistyczne puszki instalacyjne

- Osprzęt elektroinstalacyjny

untitled_design.png

AX TECHNOLOGY

logo-test.png

Wygoda, prosty montaż, zaawansowana technologia, oszczędność - tak, po krótce, można scharakteryzować niezwykłe rozwiązanie, które podczas targów MDO zaprezentuje firma AX Technology.

 

Folia grzewcza Dream Heat wykorzystuje podczerwień do ogrzewania powierzchni bezpośrednio przylegających do folii, a te oddają ciepło do otoczenia. Cały ten proces zmniejsza czas nagrzewania oraz zużycie energii w porównaniu z klasycznym ogrzewaniem przez co jest o wiele tańszym rozwiązaniem w późniejszej eksploatacji.Folię grzewczą Dream Heat można montować zarówno na podłodze, jak i na ścianach czy suficie pomieszczenia. Jej istotną zaletą jest niezwykle prosty montaż i łatwość samodzielnego wykonania przez inwestora. Ważną cechą jest także zaawansowana technologia - mata grzewcza utworzona jest z połaczenia włókna węglowego z pastą z karbonu. Mata pokryta jest dodatkowymi dwiema warstwami laminatu, tworząc łącznie 11 warstw, czyniąc produkt bardzo cienkim (tylko 0,7mm) w porównaniu z klasycznym ogrzewaniem podłogowym.Firma AX Technology proponuje również zintegrowane rozwiązanie oparte na systemie ogrzewania Dream Sun, w którym wykorzystane są także panele fotowoltaiczne. Całość rozwiązania - oczywiście sterowanego za pomocą aplikacji mobilnej - pozwala na ograniczenie kosztów ogrzewania nawet do 0zł.Co ciekawe, folię Dream Heat możemy również stosować w już istniejących pomieszczeniach czy obiektach.

dream_heat_www.png

BRAIN HOUSE

brain_logo_napis.png

Brain house jest instalatorem i integratorem tak zwanych inteligentnych domów. Zajmuje się kompleksowo realizacją od projektu, poprzez montaż instalacji, aż do białego montażu i programowania. Firma zapewnia rozwiązania dla każdej instalacji elektrycznej, a także instalacjami automatyki budynkowej, multiroomem, monitoringiem, alarmem, a nawet montażem robotów kosiarek.

Inteligentny budynek to miejsce, w którym dotychczas działające niezależne instalacje, takie jak oświetlenie, rolety i żaluzje w oknach, ogrzewanie, system alarmowy, monitoring itd.- zostały połączone w jeden scalony system, który uwzględniając preferencje, potrzeby i oczekiwania domowników – zarządza tymi wszystkimi instalacjami.  Inteligentny dom zbudowany jest w oparciu o system KNX, który jest rozwiązaniem na miarę XXI w. Staje się on powoli standardem w nowoczesnych systemach budownictwa. Możliwości systemu KNX ograniczone są tak naprawdę tylko naszą i Twoją wyobraźnią. Elastyczność systemu pozwala spełnić niemal każde Twoje oczekiwania.

 

section-bg-12.jpg

CENTRUM INFORMACJI I EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

397273_240542826025152_408074749_n.jpg

W niedzielę, 15 września zapraszamy na stoisko CIEE, na którym będzie można poznać tajniki tworzenia ogrodów w zgodzie z naturą, w oparciu o interaktywną makietę.Zespół Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku:Popularyzujemy naukę i przekładamy ją na język zrozumiały i atrakcyjny dla osób w każdym wieku. Uchylamy rąbka przyrodniczej tajemnicy jednocześnie pozostawiając uczestników w zadziwieniu i niedosycie. Aby trafić do różnych odbiorców (od przedszkolaków po słuchaczy Uniwersytetu III Wieku) stosujemy urozmaicone metody aktywizujące: warsztaty z wykorzystaniem interaktywnych makiet, wyprawy terenowe z lornetkami i lupami, konkursy odwołujące się do umiejętności pracy w grupie, gry terenowe ćwiczące zmysł orientacji i obserwacji, edukacyjne pikniki plenerowe, wystawy…

sliderciee.png

Design Your Home

cropped-design-your-home-male-3.png

Aleksandra Ciesielska, autorka bloga wnętrzarskiego @Design your home. Studentka Architektury na Politechnice Gdańskiej, Dekorator wnętrz, Home Stager. Ambasador Łódź Design Festiwal, Gdynia Design Days i Targów Mieszkaniowych MDO.

Ludzie, wnętrza i design, to tematy wokół których skupia się prowadząc od czterech lat bloga wnętrzarskiego. Prezentuje młode marki i promuje lokalne wzornictwo.

Podczas targów MDO przybliży tematyke Home Stagingu metodą kolażu i możliwości rearanżacji swojego mieszkania bez nadwyrężania budżetu.

banner_facebook.png

Dom z Cegły

logo_dom_z_cegly.jpg

Decyzja o budowie domu jest często jednym z kluczowych wyborów w życiu, stanowiącym nie lada wyzwanie i przedsięwzięcie, zarówno pod kątem pomysłu, planowania, jak i samej realizacji. Niesie ze sobą nie tylko radość i nadzieję, lecz często także poczucie zwątpienia i rezygnacji. Stawia pytania, jak i co wybierać no i gdzie szukać wartościowych i rzetelnych informacji? Jak z natłoku różnych doniesień wyłowić te, które opierają się na fachowej wiedzy i doświadczeniu? W tym celu powstał portal Dom z Cegły, jako próba zebrania i zweryfikowania wszystkiego co dotyczy budownictwa opartego na technologii trójwarstwowej z cegłą elewacyjną.

 

Podczas targów MDO, Marcin Lisiak, doradca inwestycyjny firmy Vandersander, przez całą sobotę (14.09) będzie służył doradctwem na temat wykorzystania ceramiki w budownictwie. O godz. 13.00 poprowadzi wyklad nt. "Ekologia w 3 wymiarach, czyli elewacja ceglana".

dzc0128.jpg

ECO AG

ecoag_logo.png

 

EcoAG proponuje inwestycję w instalację fotowoltaiczną, dzięki której wydatki na prąd stopnieją do minimum. Dowiedz się jak uniezależnić się od niekorzystnych zmian cen energii i uczynić swój dom samowystarczalnym energetycznie.EcoAG proponuje kompleksowe, ekologiczne i nowoczesne rozwiązania w obszarze wytwarzania energii elektrycznej oraz cieplnej dla domu, a także firm. Pomaga zaprojektować, wdrożyć i sfinansować instalacje fotowoltaiczne, które zamieniają energię słoneczną na prąd elektryczny. W rezultacie, gospodarstwo domowe lub firma produkuje energię elektryczną na własne potrzeby znacząco uniezależniając się od energii z sieci, bądź energii cieplnej. Firma świadczy usługi serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego oraz monitorowania instalacji fotowoltaicznych.

acoag.jpg

ELEVAAR

elevaar-logo-300.jpg

Ta młoda, kreatywna firma, zainspirowania podróżami do Indii zaskoczy Was ręcznie wykonywanymi dywanami najwyższej jakości. Ich produkty cechują się nowoczesnym wzornictwem w stylu skandynawskim, pasującym zarówno do wnętrz tradycyjnych jak i nowoczesnych.Dzięki starannemu procesowi produkcjimożesz mieć pewność, że Twoje wnętrze zyska, zarówno pod względem estetyki, jak i jakości.Głównym celem Studio Elevaar jest  tworzenie wyjątkowej atmosfery Twojego mieszkania i domu.

www-news-text.png

ELMARCO LIGHTNING

logo_elmarco.jpg
ElmarCo Lighting wyróżnia ponad 30 lat doświdczenia i setki zrealizowanych projektów dla klientów indywidualnych, dla inwestorów,  a także dla samorządów. Firma w swojej ofercie posiada różnego typu i przeznaczenia lampy wewnętrzne i zewnętrzne, a także latarnie i słupy, dzięki czemu może dostarczać rozwiązania dla różnych typów budynków i przestrzeni, zarówno nowoczesnych, jak i zabytkowych. Może się poszczycić prestiżowymi realizacjami w kraju i za granicą. Wyroby ElmarCo odznaczają się estetyką i trwałością. Produkowane są ze szlachetnych materiałów z dbałością o detale. Do wielu z nich stosowane są energooszczędne źródła światła LED. elmarcofb.jpg

GARDEN SPOT

gardenspot_logo.jpg

Garden Spot to firma, która powstała z pasji do tworzenia zielonych przestrzeni o niepowtarzalnym charakterze. Zwiedzający będą mieli okazję poznać zaprojektowany porzez nią system Pixel Garden wykorzystywany do budowy ogrodów wertykalnych. Wyznacza on nowe standardy w projektowaniu przestrzeni oraz wprowadza do otoczenia świeżość, kolor i zdrowie. Pionowe ogrody są ciekawym i unikalnym sposobem uprawy roślin w mieszkaniach, przestrzeniach biurowych i instytucjach publicznych.

Produkty oferowane przez Garden Spot są wykonywane w 100% z materiałów pochodzących z procesu recyklingu. Ich wysoka jakość, nowoczesny design oraz możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb sprawia, że firma elastycznie reaguje na uwarunkowania techniczne przyszłych klientów, tworząc unikatowe ogrody.

dsc_0667.jpg

GDAŃSKA FABRYKA OKIEN

gdanska-fabryka-okien-logo-300x80.png

Gdańska Fabryka Okien Sp. z o.o. obecnie jest jednym z liderów w produkcji stolarki okienno-drzwiowej w Polsce. Spółka rozpoczęła działalność w 2002 roku i obecnie sprzedaje swoje produkty nie tylko w Polsce, ale w większości krajów europejskich.

W swojej ofercie, oprócz produktów z PCV, Gdańska Fabryka Okien posiada także okna, drzwi i fasady z aluminium i z drewna, jak również również rolety zewnętrzne i bramy garażowe.

GRENTON

grenton.png

W czasach gdy wszystko musi być smart coraz powszechniej używa się także takich rozwiązań dla domu. Firma Grenton na Targach MDO pokaże czym jest prawdziwy smart home.

Grenton oferuje system, który nie tylko potrafi wszystko to, co inne systemy inteligentnego domu, ale robi to w zupełnie nowy i unikalny sposób. Całkowicie obiektowa architektura systemu sprawia, że to co w dotychczasowych systemach było trudne lub wręcz niemożliwe, w Grenton jest proste i intuicyjne.

grenton_slider.jpg

KiN GARDENIKA

kin-gardenika-biale-przezroczyste-nowa-z
W jaki sposób nadać unikatowego charakteru przydomowemu ogródkowi? Wystarczy spojrzeć na ofertę firmy Infotech Jarosław Kin. Po to powstała marka KiN Gardenika, aby zadowolić najwyższe wymagania każdego klienta. W ofercie znajdziecie wysokiej jakości produkty, o nieszablonowym designie: meble ogrodowe, paleniska, pergole tarasowe, wiaty samochodowe, czy stojaki na drewno. mj-19-005-02-1024x768.jpeg

KLINK

logo_klink_rgb.jpg

Klink International – doskonały wybór zarówno dla miłośników klasycznego wykończenia, jak i nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych.

Firma Klink International jest jednym z największych polskich importerów i dystrybutorów kamienia naturalnego. Działa na rynku od ponad ćwierć wieku. Dysponuje własnym centrum logistycznym oraz ogólnokrajową siecią punktów handlowych, w których oferuje granity, marmury, łupki, kwarcyty, wapienie, trawertyny, piaskowce. Oferta obejmuje płytki, mozaiki, stopnice, parapety, panele, forniry, palisady, kostki, krawężniki, bloki, pasy i slaby.

 

slider-1.png

KRYSZTAŁOWY ŚWIAT

logo_krysztalowy_swiat.png

Firma "Kryształowy Świat" - wiodący producent domowych tężni solankowych, które wspomagają leczenie chorób górnych dróg oddechowych. W swojej ofercie firma posiada tężnie solankowe w kilku wykończeniach i rozmiarach, a także w wielu kolorach. Szeroki asortyment pozwala na dopasowanie tężni do każdego wnętrza, niezależnie od jego wielkości i stylu.

sol.jpg

LADECO

ladeco_new.png
Bo otoczenie ma znaczenie - taka dewizą posługuje się firma Ladeco, specjaliści od aranżacji wnętrz biurowych i przestrzeni komercyjnych. Szeroka gama produktów pozwala na dopasowanie wystroju dokładnie do potrzeb klienta: meble biurowe, lady recepcyjne, krzesła biurowe, fotele i sofy, krzesla, stoły i stoliki, podłogi, dekoracje ścienne, panele winylowe, panele akustyczne, akcesoria, folie ciekłokrystaliczne... i wiele, wiele więcej, zgodnie z Waszymi potrzebami. screenshot_1.png

MARCHEWKA Schody Podłogi Wnętrza

logo_marchewka.jpg
Firma oferuje schody, podłogi, stoły, drzwi, antresole, obudowy, czy sufity kasetonowe. Łączy sztukę użytkową schodów z naturalnymi walorami wnętrza, kreuje unikalną przestrzeń, a indywidualna realizacja każdego projektu, sprawia, że stają się one  niepowtarzalnym meblem użytkowym. Dopełnieniem tak zaprojektowanych schodów jest oryginalna podłoga, która doskonale podkresla charakter i dodatkowo eksponuje ich piękno.
Dbając o jakość materiałów i precyzję wykonania, firma stawia sobie za cel sukcesy oraz rozpoznawalność na europejskim i światowym rynku.
ms-110-schody-drewniane-001-5bba7983e9ed

MEBS

logo_poziom_www.png

Firma MebS od 20 lat zajmuje się produkcją rzeźbionych mebli stylowych opartych na oryginalnym wzornictwie historycznych mebli gdańskich. Przez dwie dekady zgromadzili ogromny zasób doświadczeń w projektowaniu i wykonywaniu ekskluzywnych mebli na zamówienie, a także stworzyli własne metody wykańczania mebli luksusowych.

Na specjalne życzenie klienta projektują i wykonują również oryginalne meble z wykorzystaniem dowolnych motywów rzeźbiarskich, w rozmaitych kompozycjach i konfiguracjach.

ekskluzywne-meble-do-gabinetu.png

OKNOSFERA

screenshot_2.png

Jeśli myślicie o montażu lub wymianie stolarki otworowej, warto zwrócić się do firmy Oknosfera, która już od ponad 13 lat doradza swoim klientom najlepsze rozwiązania dla ich potrzeb. Jakość produktów gwarantuje współpraca z renomowanymi producentami, a wizytówką firmy jest fachowy montaż, zgodnie z najwyższymi standardami.

 

W ofercie znajdziecie: okna, drzwi, bramy i rolety. O szczegółach porozmawiacue oczywiście podczas targów MDO.

dom_w_jablonkach_01.jpg

Parkan - autoryzowany partner HöRMANN

untitled_design-7.png

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz dużemu zaangażowaniu w spełnianiu oczekiwań klientów, firma Parkan uzyskała statusAutoryzowanego Partnera i Serwisu firmy Hörmann, gwarantując jednocześnie  fachowe doradztwo w kwestii wyboru odpowiedniego produktu, wykonanie pomiarów i uzgodnień na budowie, profesjonalny montaż przeprowadzony przez wykwalifikowanych monterów, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Podczas targów MDO zaprezentowana zostanie m.in. najnowsza gama kolorystyczna bram, czy także doskonałej jakości i wysublimowanego wzornictwa drzwi zewnętrzne marki Hörmann.

hormann_drzwi.jpg

Passive House Systems

passive_house_systems.png

Passive House Systems to doświadczony dostawca produktów oszczędzających energię. Zajmujemy się szczelnością powietrzną w nowych konstrukcjach i renowacjach od 2008 roku. Dzięki naszemu wsparciu technicznemu i bazom logistycznym w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Polsce i Niemczech, zapewniamy najwyższej klasy usługi inżynieryjne, możliwości logistyczne i szeroki wybór produktów do uszczelniania, odporności na działanie wiatru i paroizolacji. Nasze materiały są produkowane w Europie i zaprojektowane tak, aby spełniać satale zmieniające się wymagania europejskiego przemysłu budowlanego. Zapewniamy naszym Klientom bezkonkurencyjną obsługę w zakresie doradztwa technicznego, szkoleń oraz dostaw niezbędnych produktów i akcesoriów.

Aby uzyskać pełne informacje o ofercie, wystarczy wejść stronę internetową: www.passivehousesystems.pl

fotolia_45068512_subscription_monthly_m.

Polski Instytut Budownictwa Pasywnego

pibp.jpg
Co raz więcej mówi się o budynku energooszczędnym i pasywnym. Wiemy, że zapotrzebowanie na energię domu pasywnego jest niewielkie, ale czy potrafimy prawidłowo określić jakie instalacje i materiały są niezbędne  żeby wybudować taki budynek? Czym ekonomicznie ogrzewać takie budynki, jaki wybrać optymalny rodzaj wentylacji ? W jakim stopniu ściany i okna mogą przyczynić się do tego, aby dom zyskał miano energooszczędnego. Jak zapewnić mieszkańcom komfort w używaniu ciepłej wody użytkowej a zarazem spełnić warunki graniczne zużycia energii dla tego typu obiektów? Między innymi taką tematykę podejmą specjaliści z Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego.
1.jpg

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Oddział Pomorski

logo_poziom_cmyk_oddzial-08.jpg
Polskie Stowarzyszenie Dekarzy to organizacja zawodowa  zrzeszająca rzemieślników wykonujących roboty dekarskie. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w kwietniu 1999 roku. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy powstało w celu wspierania swoich członków w prowadzonej przez nich działalności gospodarczej oraz w celu zapewnienia integracji w ramach środowiska zawodowego, a przede wszystkim w zjednoczeniu osób specjalistów branży. PSD od 2004 roku jest członkiem Światowej Federacji Dekarzy IFD. Dzięki tej przynależności uczestniczy corocznie w Światowym Kongresie Dekarskim i Mistrzostwach Świata Młodych Dekarzy.

Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy

spp_logo.jpg

Stowarzyszenie inspiruje i wspiera branżę parkieciarską poprzez działalność informacyjną, szkoleniową, wydawniczą i promocyjną. Przeprowadza testy, doradza i popularyzuje wiedzę oraz nowe technologie w parkieciarstwie.Podczas targów MDO przeprowadzone zostaną profesjonalne warsztaty parkieciarskie. Poznamy najważniejsze zasady przygotowania i organizacji robót parkieciarskich, oceny jakościowej psadzek drewnianych, a przede wszystkim prawidłowego montażu, wykańczania i pielęgnacji podłóg drewnianych.

fotolia_283070443_subscription_monthly_m

Stowarzyszenie Wielkopolski Dom Pasywny

swidp.png
Stowarzyszenie przybliży tematykę budynków pasywnych i zero-energetycznych, zarówno nowo budowanych, jak również możliwości przerobienia istniejących budynków. Dowiemy się jak wygląda i czym jest dom przyszłości, dlaczego nie płacimy w nich za energię, co jest źródłem ciepła czy również w jaki sposób osiągnąć niepowtarzalny komfort i zdrowe warunki życia w budynkach przyszłości.

SZACH

logo_szach.jpg

Firma specjalizuję się w sprzedaży wyrobów szklanych, akcesoriów do szkła oraz profili aluminiowych (w tym do oświetleń typu LED), systemów chowanych w ścianę , aluminiowych systemów do zabudowy wysokiej i niskiej wnęk. Bogate doświadczenie pozwala na zrealizowanie śmiałych i nietypowych projektów.

drzwi-przesuwne-szklane-chowane-w-sciani

W TYM SAMYM CZASIE:

Targi Mieszkań i Domów

screenshot_3.png